A Fox gyakorlatilag már minden elképzelhető terméket gyárt orsótól kezdve pergetőboton át a jól ismert végszerelékek végtelenségéig. Így van ez a kapásjelzőkkel: száz pontyhorgászból kilencven biztosan rókás szvingert, vagy elektromos jelzőt használ. Sokan persze más típusú jelzőkre ( azaz szvingerekre) esküsznek, mondjuk a „hanger” típusúakra, vagy a merevíthető karúakra, stb…
Sokan az MK II.-es verzió mellett teszik le a voksukat. Nekem a kezdettől fogva bonyolultnak tűnt. A zsinór bevágáskor ugye függőleges irányba nagy erővel, és nagy sebességgel indul, irgalmatlan nagy pofont adva a picinyke pöcök tengelyének, ami vízszintes irányba nyílik. Ez volt az, ami miatt nem ezt választottam. Ha a szvinger lelke, az a kicsi pöcök kitörik, kilazul, megette a fene az egészet, pedig nem olcsó darabról van szó.
Az Euro- széria nekem személy szerint a hazai piacon elérhető legszimpatikusabb modell. Sokáig a gyártó Specialist fantázianevű modelljét használtam. Ez is merevkaros, de a súlyt nem fel-le húzogathatjuk, hanem, a zsinórcsíptető műanyagot kitekerve csavarhatjuk be a menetes súlyokat. Megjegyzem, ilyenkor vigyázni kell, mert a fej ezer darabra szedhető szét, s ilyenkor szét is fog esni. Az apró darabokat pedig könnyű elveszíteni, pótolni pedig lehetetlen, hacsak nem bírunk spéci CNC-gyakorlattal, s otthon nem esztergálunk újakat. A következő képen a Specialist modell látható:
No de az Euro… Mivel egy sérülékeny darabról van szó, így nem is volt kérdéses, hogy a táskás szettet választom. Ritkán lehet használni a harmadik botot ugyan, de így egyben- és rendben tartható. A szett tulajdonképp egy táskától szett. Ez egy zippzárral zárható műanyag kemény doboz, amiben aprólyukú, precízen vágott szivacs szolgál minden elemi kárt kivédő fészekként. A zippzár ugyan műanyag, de nagyfogú, s szépen zárható a nagy, formatervezett fogantyúval. Külön helyezik el a talpakat, a fejjel megegyező színű világítópatron tartókat, és a kart a rá oldhatatlanul szerelt fejjel. Az állványhoz a többi modellnél is használatos Tag -nyelvecske- kapcsolja.
A fejen egy tekerős műanyag pöcök, és a két egymásra karoló fémkarom található. A fémkarmok közé lehet leilleszteni a zsinórt. Biztosan tart, nem esik le, nem hajlak szét a karmok.
A karon egy 56 grammos súly fel-le csúsztatásával állíthatjuk annak feszítőerejét. Akinek ez nem lenne elég, annak ott van a háromállású rugós feszítő a kar csuklóján. Őszintén szólva ez már kicsit erősnek tartom ha totál ki van maxolva, nem tudom milyen körülmények közt lehetne ezt kihasználni.
Vannak, akik szerint nem mindig jelez, azaz csak egy csippanást hallat az elektromos jelző, a szvinger pedig mozdulatlanul áll, csak a spicc bólogat. Én ezt eddig nem tapasztaltam, igaz pár hónapja használom csak. Létezik még belőle világítófejes –illuminated- változat is, amely abban különbözik az elődjétől, hogy a fejrész húzós kapáskor, ill. utána világít, ejtőskor pedig villog. Elég hamar le is meríti az elektromos kapásjelző elemét, mert ez a világítós kütyü csak a 2,5 mm-es jack aljzattal ellátott hangosjelzőkhöz csatlakoztatható. Természetesen mindkét modellből kapható három- és négybotos szett, és szóló változat is. A világítós verzió ára kb. tízezerrel drágább.