
Spikenál találkoztam először a Chub Cyfish sátrával. Az első percek olyasfajta derűt csaltak arcukra, mint Matisz nagypapa „Mitulás bátija” egyik kereskedelmi kanális műsorában. A nem túl bonyolult szerkezet használati leírását még véletlenül sem olvastuk el, így hosszú és vidám percek elé néztünk. Pontosabban néztem, mert Spike úgy döntött, ha már amúgy is van sátorállítási gyakorlatom, meg az eső lába is lóg, ugyan bökjem fel a jószágot én, addig ő hordja a felszerelést. A használati leírást, mint lenni szokott, persze ki se nyitottam. No, szépen széthajtogattam a földön, azaz, hajtogattam volna, de magába a sátor anyagába van beledolgozva 3*3 darab cső, ami ugye a merevítést, és a tartást hivatott biztosítani, ami miatt ez nem igazán sikeredett. Némi igazgatás után elkezdtem összedugdosni a csődarabokat. Tudni kell, hogy mindegyik végei spéci kiképzést kaptak, így tökéletesen illeszkednek egymásba, de kevés helyet hagytak az állítgatásra, pontosnak kell lenni, mert a csövek igencsak bele vannak passzítva a darabok az anyagba. Varrásról ez esetben nem beszélhetünk, talán csak a tépőzáraknál, és fém cippzáraknál, de ott is inkább össze van sütve, vagy forrasztva maga az anyag, szóval nem fog itt-ott, az apró lyukakon beszivárogni a víz. Az alapterület nagyjából egy nyújtott hatszöget formáz, így a Winter skin, magyarul a plusz külső borítás, -amit szerencsére nem kell külön megvenni- felhelyezése is kalandos lehet. Szóval ott tartottam, hogy nekiláttam a merevítőket összetolni. A harmonikaszerűen szétnyíló sátrat a csövek úgy tartják, hogy nagy, mintegy 165 cms magassága ellenére sem borul fel. Különösen, ha az alján végigfutó szalagot rögzítjük. Egy plusz merevítő még mindig van, ez a földtől a tetőig futó, rugalmas aluminiumrúd gondoskodik arról, hogy ne bukjon hanyatt, vagy orra a tákolmány.

A belsejébe tényleg csak annyi ember fér el –ággyal- ahány személyes a vityilló-szóval nem érdemes ezen spórolni, mert két ágy egyszerűen fel sem állítható benne. Piszok magas, nem vagyok egy kis ember a 192 centimmel, de egy átlag magasságra felállított ágyon egyenesen ülve a fejem nem éri e a tetejét. A külső borításon méretes ablakok kaptak helyet, így a benti világosság egyszerűen megoldható –nappal. Az ablakoknak egy hátrányuk van, mégpedig az anyaguk. Ha esik az eső, akkor a cseppek valahogy szétkenődnek, megtapadnak rajta, és kb. olyan élesen lehet kilátni, mint egy Monet-kép kontúrjai. De biztosan van valami olyan agyag- Nikwax, stb- amivel lekezelve vízlepergővé tehető. Ez a kép nem a Cyfish ugyan, de az ernyős megoldás kedvelői hadd gyönyörködjenek!

Összességében egy nem könnyen beszerezhető, tartós, nagyon jó használati értéket képviselő sátrat „kaphatunk kézhez”. Hátrányai a súlya, az ablak, no meg kell némi gyakorlat a felállításában. Anyaga jól tisztítható, nem ül bele a sár, kosz, és nem kell a feszítő madzagokban sem csetleni-botlani. Az egyszemélyes ára 100, a kétszemélyesé 160-180Ł körül mozog, amint mondtam külső borítással, és fenékkel. Figyelem, ezek gyakran a híres márkákhoz sem jár!
Különösen Ajánlott !!!